Darbo paieška: 8 patarimai, kuriuos turi žinoti kiekvienas

Darbo paieška - svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis.

CV šablono pildymas

Su darbo paieška vieni susiduria pakankamai dažnai, kiti rečiau, bet, vienareikšmiškai, per savo gyvenimą kiekvienam tenka ieškoti darbo bent keletą kartų.

Pradėti darbo paiešką gali prireikti dėl keletos skirtingų priežasčių:

Darbo pokalbio metu rekomenduojame būti dalykiškai atvirais ir atskleisti tikrąsias darbo paieškos priežastis.

1. Išsiaiškinkite, ko norite

Prieš pradėdami darbo paieškas, skirkite laiko savo stipriosioms ir silpnosioms pusėms bei darbo, kuris jums patinka, analizei. Kuo geriau pažįsti save, tuo didesnė tikimybė, kad rasi naują darbą, kuris tau teikia didesnį pasitenkinimą. Ko tu nori darbe? Kas svarbiausia - atlygis, pats darbas, vieta ar įmonės kultūra? Atsakykite sau į šiuos ir panašius klausimus.

2. Tyrinėkite tikslines įmones

Kai žinosite, ko norite, ateis laikas sužinoti, ko nori jūsų svajonių darbdaviai. Sugalvokite, kurioje srityje save matote (pvz., IT, telekomunikacijose, o gal maisto gamyboje?) ir taip atsirinksite įmones, kuriuose norėtumetė dirbti. Svarbu pasidomėti įmone, jos kultūra, vertybėmis, ten dirbančiais žmonėmis. Ar tai artima jums? Ar matote save toje įmonėje?

3. CV paminėkite akivaizdžius tinkamumą pozicijai indikuojančius aspektus

Kai jūs kreipiatės dėl darbo per internetinę darbo paieškos platformą, tikėtina, kad jūsų gyvenimo aprašymą pirmiausia peržiūrės atrankų specialistas. Jis gali nesuprasti visų to darbo, į kurį kandidatuojate, niuansų. Turėtumėte paminėti svarbiausius tam tikrai pozicijai aspektus.

Dėmesio!

Taigi jums labai svarbu, jog atrankų specialistas norėtų jūsų pasiteirauti papildomų klausimų, pasitikslinti reikiamus dalykus, svarbu, kad jūsų CV atkreiptų atrankų specialisto dėmesį. Patarimų apie tai rasite mūsų ankstesniame 12 CV rašymo patarimų straipsnyje.

CV formos pavyzdys

4. Pritaikykite savo gyvenimo aprašymą kiekvienam darbui

Jūsų gyvenimo aprašymas vis dar yra vienas iš svarbiausių darbo paieškos įrankių. Vienas iš pagrindinių patarimų, kaip susirasti naują darbą, yra į pasiekimus orientuotas gyvenimo aprašymas, apimantis kiekybiškai įvertinamus pasiekimus, susijusius su darbu, į kurį pretenduojate. Jūsų CV turi atitikti poziciją, į kurią kandidatuojate, išrinkite žodžius ir frazes, kurie naudojami darbo aprašyme, įsitikinkite, kad įtraukėte juos į savo gyvenimo aprašymą (žinoma, jei turite tokią patirtį). Pritaikykite savo gyvenimo aprašymą kiekvienam darbui – atrankų specialistas per kelias sekundes turėtų žinoti, kad turite įgūdžių, kurių jiems reikia.

5. Pasiruoškite visiems darbo pokalbiams

Prieš pirmąjį interviu apgalvokite atsakymus į dažniausiai pasitaikančius interviu klausimus. Taip pat juos galite papraktikuoti ir su draugu ar kolega. Kuo labiau esate pasirengęs interviu, tuo patogiau jausitės jo metu – o tai reiškia didesnę tikimybę, kad jums pasiseks.

6. Prisiminkite pavyzdžius ar istorijas, kurios atskleistų jūsų įgūdžius

Tai yra vienas pagrindinių patarimų ieškant naujo darbo. Jūsų tikslas turėtų būti suformuluoti pavyzdžių rinkinį, kurį galėtumėte naudoti darbo pokalbiuose ir kuris aiškiai parodytų jūsų įgūdžius, pasiekimus ir aistrą darbui. Būk įsimintinas!

Tam gali būti naudojamas STAR metodas:

CV šablono pildymas

7. Jei jūsų nėra „LinkedIn“, jūsų nėra darbo rinkoje (ypač aktualu vidutinio ir aukšto lygio pozicijų atstovams)

Atsižvelgiant į tai, kad daugiau nei 90% atrankos specialistų kaip pagrindinę paieškos priemonę naudoja „LinkedIn“, tai nėra menkas teiginys. Jei esate profesionalas, turite būti „LinkedIn“.

PATARIMAS

„LinkedIn“ (neabejotinai) yra geriausias mūsų turimas šaltinis karjeros ir darbo paieškos tinklams kurti, žmonėms, dirbantiems dominančiose įmonėse, surasti ir savęs pozicionavimui prieš darbdavius.

8. Atminkite, kad jūsų gyvenimo aprašymas (ir „LinkedIn“ profilis) nėra tatuiruotė

Taip, jūsų naujas gyvenimo aprašymas yra puikus. Jūsų „LinkedIn“ profilis kvapą gniaužiantis. TAČIAU, jei jie nepateikia jūsų kaip tinkamo tam tikrai pozicijai kandidato, nebijokite keisti formuluotės, iš naujo pergalvoti svarbiausius aspektus. Jūsų gyvenimo aprašymas nėra tatuiruotė, tas pats galioja ir jūsų „LinkedIn“ profiliui. Juos gali keisti, tobulinti visos darbo paieškos (ir karjeros) metu.

Ir galiausiai atminkite, kad pašnekovui daug labiau rūpi tai, ką galite padaryti dėl įmonės, o nei tai, ko norite iš šio kontakto. Be abejo, jiems rūpi, ko jūs norite ir tikitės iš organizacijos, tačiau jau tik po to, kai parodysite savo potencialą.

Patiko? Pasidalink:

Kita informacija

Darbo paieška: 12 Svarbiausių CV rašymo patarimų

Darbo paieška prasideda nuo CV rašymo, CV šablono ar formos užpildymo. Patarsime, kaip rašyti CV ir kaip turi atrodyti geras CV pavyzdys.

Daugiau